Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Biseksualnost

Go down 
+12
pour femme
Ancksunamun
afrathevamp
Erzsebet
Uh Huh Her
ankh
She Glows In The Dark
JAAL
baba s kolačima
Alex Ray
Nepenthe
Judina sestra
16 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 15, 2009 2:29 pm

Biseksualci/ke su veoma diskriminirana skupina. S obzirom da ovaj forum uključuje i bi, a ne samo lez žene, vrijeme je da se otvori ova tema. Tema je biseksualnost. Pišite.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 22, 2009 9:25 am

OK, ja ću prva. Biseksualnost ne postoji. Znam da za ovo treba imati hrabrosti, no da ne bi ispalo kako je ovo samo moje mišljenje, i neki znanstvenici smatraju da bisexualnost ustvari ne postoji, te da čovjek može biti ili homo ili hetero, a ne i jedno i drugo. Osobno, poznajem jaako puno bisex cura i slučajno ili ne, sve su one prije ili kasnije izabrale biti/ostati sa muškarcem. I svaka biseksualka se pravda istim razlogom - "ljubav se desila s muškarcem, jer njih ima više nego vas lezbijki", "da sam u ženi našla ono što tražim, ne bih bila sa njim" i sl. Jedna moja ex bisex frendica ne uživa u seksu sa ženom (ali je ona biseksualna, ok) jer mi žene nemamo onu "divnu stvar" , ova druga se zaklinje na vječnu ljubav prema ženi, sprda se s muškarcima, omalovažava ih, ali nakon nekoliko godina mijenja ploču i shvati da zapravo želi biti s muškarcem, jer on ima tu "divnu stvar" i to je sve što ona treba.
Ne razumijem "biseksualnost". Ne možeš voziti po 2 pruge. Nije to neka orijentacija, to je više jedno stanje - i iz njega se ode ili "lijevo" ili "desno".
[Vrh] Go down
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 34
Lokacija : blizu Sunca

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 22, 2009 1:49 pm

apsulutno se ne slažem s tim. jer, na kraju krajeva ne svodi se sve na tu ''divnu stvar'', nego na osobu. mene osobno, ono što me privuče, osoba je sama po sebi, po onom što je iznutra, a ne po onom što ima među nogama. ne identificiram se, jer mi zaista to trenutno nije važno...
a to je samo moje mišljenje Smile uostalom, nemožeš nekom reči da to što osjeća ubiti ne postoji. hm?
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 22, 2009 1:57 pm

Ono što obožavam kod društvenih znanosti jest to da ništa nije definitivno, i apsolutno ništa nije do kraja predvidivo. U psihologiji, za razliku od matematike, nije uvijek 2 i 2- 4, niti kada govoriš o ljudskoj seksualnosti ne možeš reći da je predvidiva poput pokusa u kemiji, gdje točno znaš koliko mg nečega i nečega daju baš tu reakciju. Ništa u ljudskoj prirodi se ne može do kraja definirati, a ponajmanje seksualnost koja je najfluentnija, najteže spoznatljiva a opet najviše prisutna u ljudskom životu kroz razno razne faze, podsvijest itd. Reći da biseksualnost ne postoji je jednako kao reći i da homoseksualnost i heteroseksualnost ne postoje- samo zato jer su to neki znanstvenici rekli. Neki znanstvenici su rekli i da je Zemlja ravna, da je homoseksualnost liječiva elektrošokovima, a i danas imaš masu znanstvenika koja vjeruje u kreacionizam a ne u evoluciju, dakle nije ni njima uvijek za vjerovat.
Ukratko, tvrdnja da biseksualnost ne postoji bila bi jednaka tvrdnji da heteroseksualnost primjerice ne postoji- samo zato što sam ja prijerice lezbijka, nemam nikakvo pravo reći da ne postoji nešto što je mom metalnoemotivnom sklopu neshvatljivo- i heteroseksualci stoljećima ne razumiju zašto homoseksualci postoje i pokušavaju njihovu egzistenciju umanjiti, prikazati je kao smiješan postotak u kompletnoj populaciji itd. Poanta jest da se u prirodi događa apsolutno sve zamislivo- i biseksualnost, i nekrofilija, i pedofilija, i fetiš na žečeve, i heteroseksualnost. Ne želim sad ulaziti u Kinseyevu skalu, tezu da smo svi biseksualni samo u raznim fazama života naginjemo na ovu ili onu stranu, ali spominjanje istih dovodi do zaključka da se puno znanstvenika, ako baš želiš, veoma često slagalo u jednom- da biseksualnost postoji.
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 22, 2009 1:57 pm

Nemam curu je napisao/la:
OK, ja ću prva. Biseksualnost ne postoji. Znam da za ovo treba imati hrabrosti, no da ne bi ispalo kako je ovo samo moje mišljenje, i neki znanstvenici smatraju da bisexualnost ustvari ne postoji, te da čovjek može biti ili homo ili hetero, a ne i jedno i drugo. Osobno, poznajem jaako puno bisex cura i slučajno ili ne, sve su one prije ili kasnije izabrale biti/ostati sa muškarcem. I svaka biseksualka se pravda istim razlogom - "ljubav se desila s muškarcem, jer njih ima više nego vas lezbijki", "da sam u ženi našla ono što tražim, ne bih bila sa njim" i sl. Jedna moja ex bisex frendica ne uživa u seksu sa ženom (ali je ona biseksualna, ok) jer mi žene nemamo onu "divnu stvar" , ova druga se zaklinje na vječnu ljubav prema ženi, sprda se s muškarcima, omalovažava ih, ali nakon nekoliko godina mijenja ploču i shvati da zapravo želi biti s muškarcem, jer on ima tu "divnu stvar" i to je sve što ona treba.
Ne razumijem "biseksualnost". Ne možeš voziti po 2 pruge. Nije to neka orijentacija, to je više jedno stanje - i iz njega se ode ili "lijevo" ili "desno".

Teško da bi taj uzorak tvojih prijateljica činio definiciju biskeksualnosti.
Biseksualnost je seksualna orijentacija kao i svaka druga; i ona, naime, počiva na onome što počiva i svaka druga orijentacija- na osjećaju romantične ljubavi i seksualne privlačnosti. Jedina je razlika što je ta seksualna orijentacija usmjerena na oba spola. Zašto bi biseksualci bili etiketirani kao osoba koje imaju stanje, štagod to značilo, a ne seksualnu orijentaciju? Samo zato što su rođeni sa privlačnosti prema oba spola, kao što je i nama naša orijentiranost urođena?
Ne valja brkati biseksualnost sa poligamnošću. Postoje biseksualne osobe koje će jedanput biti sa ženom, a drugi put s muškarcem. Čim odabiru imati vezu s jednom osobom, u slučaju biseksualnosti nebitno kojeg je spola, to je monogamija. Poligamni su ljudi oni koji imaju veze sa više osoba, i poligamnost nema apsolutno nikakve veze s biseksualnošću, jer postoje i homoseksualne i heteroseksualne poligamne osobe.
Dalje, ako se netko definira kao biseksualan, pristojno je poštovati nečiju deifiniciju. Arogantno je nekome soliti pamet da nije biseksualan zato i zato, kad je najvažnije što osoba sama osjeća i kako to želi nazvati.
Ako neka cura ne osjeća seksualnu privlačnost prema ženama a osjeća romantičnu privrženost ili drugu privrženost drugačiju od prijateljske, ako želi, može se nazvati biseksualnom. I lezbijke su definirane kao žene koje osjećaju seksualnu I/ILI emocionalnu privlačnost prema ženama. Dakle, mogu osjećati oboje, a mogu osjećati samo jedno. Postoje npr. aseksualne ženske osobe koje osjećaju emocionalnu privrženost drugačiju od prijateljske prema ženama, a kako isto ne osjećaju za muškarce, nazivaju se lezbijkama.
A ovo "svaka lezbijka se pravda istim razlogom da je našla ljubav s muškarcem" je netočno samo po sebi, upravo zato što je upotrebljena generalizacija, za koju nemaš opravdanje jer ne možeš govoriti o svakoj biseksualki ponaosob. Ja znam biseksualke koje su završile sa ženama. I sad bih prema tome trebala reći da sve biseksualke završavaju sa ženama? Ne, jer znam da je moje iskustvo i znanje o tome tek kap u moru. Biseksualnih osoba ima raznih; neki osjećaju jednaku privlačnost, seksualnu i emocionalnu, prema oba spola, neki osjećaju jače prema jednom spolu, neki osjećaju oboje ali im želje i intenzitet privlačnost varira od perioda života do perioda života... Ljudi su razni, seksualnosti su razne jer je ljudska psihologija vrlo kompleksno i delikatno područje.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 22, 2009 2:02 pm

Ne govorim u ime svih biseksualki, nego samo onih koje ja poznajem, a te su izabrale muškarca iz razloga kojeg sam već spomenula i to nije bio moj zaključak nego su one to same rekle/priznale. Ja ovdje ne zastupam bisex žene niti ih želim diskriminirati. No moja iskustva s njima su zaista loša/bolna i prema svom iskustvu s njima, kroz ono što sam od njih čula i vidjela, stekla sam svoje uvjerenje koje teško da ću ikada promijeniti, i zato se ne želim petljati sa biseksualkama. A ponovit ću još jednom da se i neki znanstvenici/seksolozi ne slažu oko pitanja biseksualnosti. Lezbijka će cijeli život biti lezbijka, hetero žena će cijeli život biti hetero, a bisex... neće. Tu nema kontinuiteta, meni ta "orijentacija" nije vjerodostojna.
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 22, 2009 2:09 pm

Nemam curu je napisao/la:
Ne govorim u ime svih biseksualki, nego samo onih koje ja poznajem, a te su izabrale muškarca iz razloga kojeg sam već spomenula i to nije bio moj zaključak nego su one to same rekle/priznale. Ja ovdje ne zastupam bisex žene niti ih želim diskriminirati. No moja iskustva s njima su zaista loša/bolna i prema svom iskustvu s njima, kroz ono što sam od njih čula i vidjela, stekla sam svoje uvjerenje koje teško da ću ikada promijeniti, i zato se ne želim petljati sa biseksualkama. A ponovit ću još jednom da se i neki znanstvenici/seksolozi ne slažu oko pitanja biseksualnosti. Lezbijka će cijeli život biti lezbijka, hetero žena će cijeli život biti hetero, a bisex... neće. Tu nema kontinuiteta, meni ta "orijentacija" nije vjerodostojna.


Da, govoriš samo u ime tvojih prijateljica biseksualki, te na temelju istih definiraš biseksualnost kao takvu, umjesto racia i znanja, o biseksualnosti govore tvoje emocije uzrokovane lošim iskustvima s biseksualkama i tvrdiš da se neki znanstvenici ne slažu po pitanjima biseksualnosti, što nisi ni objasnila ni argumentirala; zasad, ono što nije vjerodostojno, jesu tvoji postovi na ovu temu.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 22, 2009 2:12 pm

Nemam curu je napisao/la:
Ne govorim u ime svih biseksualki, nego samo onih koje ja poznajem, a te su izabrale muškarca iz razloga kojeg sam već spomenula i to nije bio moj zaključak nego su one to same rekle/priznale. Ja ovdje ne zastupam bisex žene niti ih želim diskriminirati. No moja iskustva s njima su zaista loša/bolna i prema svom iskustvu s njima, kroz ono što sam od njih čula i vidjela, stekla sam svoje uvjerenje koje teško da ću ikada promijeniti, i zato se ne želim petljati sa biseksualkama. A ponovit ću još jednom da se i neki znanstvenici/seksolozi ne slažu oko pitanja biseksualnosti. Lezbijka će cijeli život biti lezbijka, hetero žena će cijeli život biti hetero, a bisex... neće. Tu nema kontinuiteta, meni ta "orijentacija" nije vjerodostojna.

Razumijem tvoju averziju, i mene su užasavale eksperimentuše, samoprozvane biseksualke jer je to sad trend, ali to trebaš shvatiti baš tako- kao trend. Straight cura koja se nacuga i onda zabrije sa frendicom samo zato da bi poslije mogla pričati kak je ona kul i luda nije biseksualka.
Oko tog kontinuiteta isto imam zamjerki-ne mora značiti da je lezbijka lezbijka ako završi sa ženom- dosta nas je imalo iskustva s muškarcima i možda se tad i smatralo heteroseksualkama, pa su "otkrile" da su lezbijke, ili su, poput mene, traumu iz veze sa ženom liječile- s muškarcem. Čini li to mene biseksualkom? Ne, jer se ja ne osjećam kao biseksualka, mene ne privlače muškarci niti želim biti s njima, ali u tom slučaju je moja seksualnost bila toliko fluidna da sam funkcionirala u vezi s muškarcem, iako samo seksualnoj, ali sam znala da sam lezbijka.
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 22, 2009 2:31 pm

Svi nešto (na)učimo i zaključimo kroz vlastita iskustva, a osobito ona neugodna i ružna. Ono što mislim ja, misli još puno cura medju kojima ima i heteroseksualki, a nijedna od tih cura koje su gay nije imala loša iskustva sa bisex curom/ženom pa svejedno imaju isti stav kao ja. Bilo je pitanje, ja sam dala svoj odgovor. I ne moraju svi potpisati ono što sam ja rekla o tome. To je sve što ću reći o ovoj temi. Tnx
[Vrh] Go down
JAAL

JAAL


Posts : 58
Join date : 28.05.2009

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptyčet svi 28, 2009 4:15 pm

ev iz licnog iskustva....bivsa me je prevarila s muskarcem...i to mi je rekla,tako hrabrim potezom,ni vise ni manje,vec porukicom...od tad,izbjegavam ih.jer smatram da ni same ne znaju sta zele vise...al fakat...sto bi se one mucile s nam lezbama,kad mogu biti s muskarcinom...i imati zivot bez problema...nadam se da razumijete...i sorry,ak sam nekog uvrijedila...imam lose iskustvo,i to je to... Smile
[Vrh] Go down
She Glows In The Dark

She Glows In The Dark


Posts : 68
Join date : 03.05.2009
Dob : 37
Lokacija : pored jezera :)

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 29, 2009 3:12 am

JAAL je napisao/la:
ev iz licnog iskustva....bivsa me je prevarila s muskarcem...i to mi je rekla,tako hrabrim potezom,ni vise ni manje,vec porukicom...od tad,izbjegavam ih.jer smatram da ni same ne znaju sta zele vise...al fakat...sto bi se one mucile s nam lezbama,kad mogu biti s muskarcinom...i imati zivot bez problema...nadam se da razumijete...i sorry,ak sam nekog uvrijedila...imam lose iskustvo,i to je to... Smile

Zbog jednog lošeg iskustva otpisati biseksualne osobe u potpunosti je u najmanju ruku ograničeno i nezrelo.Slažem se da ima puno osoba koje jesu neodlučne ali to je već stvar pojedinca a ne njihove biseksualnosti ili bilo koje orijentacije for that matter.To se zove samoispunjujuće proročanstvo-ako ti u startu gledaš biseksualnu osobu kao onu koje će te ostaviti radi muškarca u bilo kojem smislu,ograničavaš sama sebe i usput možda propuštaš lijepu vezu radi vlastite skeptičnosti.Na kraju krajeva jeli bitno s kim te cura prevarila?Prevarila te i to je loše s kim god te prevarila.Prevara je stvar karaktera i morala a ne spola ili orijentacije.Misliš da te lezbijka nebi moga prevariti?pa čak i da te s curom prevari,dali bi ti bilo lakše?
Ja nikad nijednu curu nisam prevarila s dečkom,niti dečka sa curom.Vjernost mi je bitna i izrazito sam monogamna i ne..ne fali mi k...c,i netreba mi muškarčina da me zadovolji,niti su mi cure eksperiment i prolazni đir.Oprosti ako te uvrijedio moj post,nije mi to bila namjera.samo sam malo nabrijanija jer mi je lagano dosta da zbog raznoraznih često ne baš utemeljenih predrasude nailazim na odbijanje i ne shvaćanje ozbiljnosti mojih namjera i moje orijentacije.
No hard feelings? Very Happy
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 29, 2009 3:53 am

Slažem se. Sama seksualna orijentacija ne određuje takve karakterne crte, poput sklonost prevari, sklonost monogamiji ili poligamiji, promiskuitet, neodlučnost, nesigurnost, itd.
Stvar je u tome, i tu je, mislim, jedan od ključnih problema gledanja na biseksualnost; ona se gleda kao "malo si strejt, malo si gay" i tako gledano, isključuje se mogućnost treće seksualne orijentacije ne samo terminološki, nego i značenjski jer se time briše kongruencija biseksualne orijentacije. Ovo nije neko lingvističko cjepidlačenje, ovo je isticanje slučaja kada male promjene u značenju terminologije drastično drugačije obojaju onu stvarnost koja stoji kao značenje iza nekog termina. Da pojasnim, ako vi nekoga nazivate malo gay malo strejt, , to zvuči kao nekakvo šetkanje od jednog do drugog spola i onda počinjete shvaćati biseksualce kao takve. Počinjete gledati na njih kao na osobe koje skaču s jedne seksualne orijentacije na jednu sasvim drugu, sasvim suprotnu,koje, ne samo da su međusobno suprotne nego su bile u antagonističkim pozicijama dugo kroz povijest. I gledajući na osobu koja spaja te dvije orijentacije, počinjete je shvaćati kao neozbiljnu, neodlučnu, gotovo shizofrenu u svojoj kontradiktornosti.
Ali ako kažete biseksualna osoba to lingvistički ima sasvim druge konotacije. Bi znači dva a seks je spol. Biseksualnost je sklonost ka oba spola. Za razliku od "malo je gay, malo je strejt", riječ biseksualnost po samoj svojoj strukturi označava jednu konzistentnost i kongruenciju. I ako doslovno ovako shvatimo tu riječ i kroz prizmu njenog značenja promatramo prave biseksualce, a prestanemo u biseksualcima gledati svakoga tko je spolno zbunjen, vidjet ćemo da se ne razlikuju od nas homoseksualaca.
Ti "pravi" biseksualci nisu nimalo seksualni zbunjeni. Ako se zaljube u npr. žensku osobu i žele s njom ostvariti vezu, oni će s tobom osobom biti dokle ta veza bude funkcionirala ili dok se ne zaljube u drugu osobu, a ta osoba ne mora nužno biti osoba suprotnog spola od osobe s kojom su prethodno bili u vezi. Potpuno je ista stvar s homoseksualnih osobama samo što se tamo vrti sve oko jednog spola.
Problem kreće zbog razmišljanja o seksualnoj zbunjenosti. Biseksualnost je orijentacija, seksualna zbunjenost je seksualna zbunjenost. Osoba koja je spolno zbunjena može na kraju o sebi spoznati da je lezbijka. Ali ključna stvar je ta da riječi seksualna zbunjenost obično podrazumijeva neznanje o spolu osobe koja te privlači a to je ono što bi se moglo protumačiti kao blisko biseksualnosti, iako ustvari nije; spolno zbunjene osobe pokušavaju se pronaći, a kad se nađu, okolina će manje ozbiljno shvatiti njihov nalazak u privlačnosti prema oba spola jer će to shvatiti kao vraćanje na ono početno stanje njihove zbunjenosti. Jer kao, kako si sad mogla odabrati oba spola, trebala si se odlučiti, a valjda se odlučuješ za jedno. To shvaćanje izbora kod seksualne zbunjenosti proizlazi iz shvaćanja izbora kod bilo čega drugog. Prijateljica te pita hoćeš li kupiti ove ili one naušnice, mama te pita hoćeš li rižu ili krumpir.
Samo što, tragično, kad se radi o biseksualnosti, svi zaboravljaju da seksualna orijentacija nije izbor ili odluka. Ne odlučujemo se ni za šta, jedino za to hoćemo li biti iskreni prema sebi ili ne. Ako se netko rodi biseksualan, on nema izbora, kao i kad se neko rodi homo ili heteroseksualan.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
ankh




Posts : 8
Join date : 27.04.2009
Lokacija : zagreb

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 29, 2009 4:47 am

Ja bi to rekla ovako , sve žene su rođene biseksualne ali ne i muškarci.
Svatko od nas ima svoje iskustvo i na temelju njega i donosi sud .
Ja bi preporučila da pročitate knjigu koju je napisao britanski genetičar Stevea Jonesa Y- porijeklo muškarca

citat :
Y – Porijeklo muškarca najnovija je knjiga slavnog britanskog genetičara Stevea Jonesa, i u nas poznatog iz BBC-ove serije U krvi. Jones je sjajan pisac sa suptilnim smislom za humor, a u ovoj knjizi nas upoznaje s prirodom muškosti. A ona, za nas laike, krije podosta iznenađenja. Čisto genetički gledano, muškarci su svojevrsna greška prirode, nastala malom izmjenom na ženskom genskom kodu. Mi smo, pokazuje Jones, tek paraziti na ženama i služimo im jedino kao sredstvo za postizanje genetičke raznovrsnosti.

Poanta priče je da su žene biseksualne , nešto kao prlagođavamo se okolini i potrebama prirode , pa tako i u određenim vremenskim razdobljima, erama prevladava hetero ....ili gay društvo , ovisi o stanju u svijetu....ratovi , recesije, epidemije...
Knjiga koja mi je promjenila percepciju o muškarcima ali i o nama ženama.
[Vrh] Go down
JAAL

JAAL


Posts : 58
Join date : 28.05.2009

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 29, 2009 4:52 am

thx na odogovorima,u svakom slucaju...znam da nije ok,tak sto misliti radi loseg iskustva,i to zbog samo jedne osobe..ne govorim da su sve iste..ali,vecinom je tako...i da,gore mi je kad me zenska prevari s muskarecem neg sa drugom djevojkom...postujem sve...al ja izbjegavam ne te osobe,vec ulazak u vezu sa bi...ne znam..iz straha ,da se to ponovo ne desi...sorry,ak sam opet nekog uvrijedila..i hvala sto ste bile iskrene,i odgovorile... Very Happy
[Vrh] Go down
She Glows In The Dark

She Glows In The Dark


Posts : 68
Join date : 03.05.2009
Dob : 37
Lokacija : pored jezera :)

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 29, 2009 6:06 am

JAAL je napisao/la:
thx na odogovorima,u svakom slucaju...znam da nije ok,tak sto misliti radi loseg iskustva,i to zbog samo jedne osobe..ne govorim da su sve iste..ali,vecinom je tako...i da,gore mi je kad me zenska prevari s muskarecem neg sa drugom djevojkom...postujem sve...al ja izbjegavam ne te osobe,vec ulazak u vezu sa bi...ne znam..iz straha ,da se to ponovo ne desi...sorry,ak sam opet nekog uvrijedila..i hvala sto ste bile iskrene,i odgovorile... Very Happy

Molim te mi objasni zašto je to tako?Mislim na ovo da ti je gore da te žena prevari sa muškarcem nego sa drugom curom?Da istaknem ovo nije provokacija niti ništa slično,nego me stvarno zanima zašto ti je to gore jer sam to čula od dosta drugih ljudi....
[Vrh] Go down
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 34
Lokacija : blizu Sunca

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 29, 2009 7:34 am

da, i mene zanima zašto je lošije s muškarcem nego s drugom ženom?
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 29, 2009 8:21 am

Meni je osobno tako svejedno. Moja djevojka da me prevari, ona bi to učinila s nekom osobom. Kojeg je spola, apsolutno je svejedno. Ne bi mi bilo ni gore ni bolje ovisno o spolu, osjećala bih jednako poniženje.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 29, 2009 9:10 am

Nakon prekida ove veze s curom koja je bila bi još jednom samo mogu reći - nikada više u vezu s bisexualkom! Rekla sam to i prije pa sam si skočila u usta. Ovaj put stvarno mislim ozbiljno - nema više veza s bisexualkama. Nisam ni sama sigurna zašto, ali nešto je toliko nestalno u vezi njih, ili sam samo bila s krivim curama.
[Vrh] Go down
She Glows In The Dark

She Glows In The Dark


Posts : 68
Join date : 03.05.2009
Dob : 37
Lokacija : pored jezera :)

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 29, 2009 10:05 am

@uh huh her...ja te zapravo u potpunosti razumijem.Kad imaš loše iskustvo s nekim,pa ako se to jedno loše iskustvo ponovi teško je ne generalizirati svoj negativan stav na cijelu tu populaciju.Ali nemoj o bi curama razmišljati kao nestalnima i promjenjivima,već radije razmišljaj u kontekstu da je ta cura kao osoba takva a ne zbog svoje biseksualnosti.Nije ona tebe ili bilo kog prevarila ili ostavila radi dečka ili koga već jer se predomislila nego joj možda nisi odgovarala kao osoba ili nešto drugo pa je svoju sreću potražila drugdje.Dodatna činjenica je ta da si vjerojatno u startu imala predrasude o biseksualnim osobama kao o promjenjivima,neodlučnima i slično,pa je loš ishod samo naizgled potvrdio takav stav.Ali moraš priznati da se takvo što može dogoditii da si bila sa gay curom u vezi pa čak i muškarcem.
Ma....i mediji su krivi za sve te predrasude o bi osobama,jer kako biseksualnost može netko shvatiti ozbiljno kada se svako malo paris hilton ili neka druga takva napije i bari sa ženama jer eto to napaljuje muškarce oko nje...Ipak ja se nadam da će netko bar na ovom forumu napisati neko pozitivno iskustvo sa bi curama.... Very Happy
[Vrh] Go down
JAAL

JAAL


Posts : 58
Join date : 28.05.2009

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 29, 2009 10:22 am

She Glows In The Dark je napisao/la:
JAAL je napisao/la:
thx na odogovorima,u svakom slucaju...znam da nije ok,tak sto misliti radi loseg iskustva,i to zbog samo jedne osobe..ne govorim da su sve iste..ali,vecinom je tako...i da,gore mi je kad me zenska prevari s muskarecem neg sa drugom djevojkom...postujem sve...al ja izbjegavam ne te osobe,vec ulazak u vezu sa bi...ne znam..iz straha ,da se to ponovo ne desi...sorry,ak sam opet nekog uvrijedila..i hvala sto ste bile iskrene,i odgovorile... Very Happy

Molim te mi objasni zašto je to tako?Mislim na ovo da ti je gore da te žena prevari sa muškarcem nego sa drugom curom?Da istaknem ovo nije provokacija niti ništa slično,nego me stvarno zanima zašto ti je to gore jer sam to čula od dosta drugih ljudi....


jednostavno je tako...nije da mrzim muskarce,vec za svaku lezbejku ti je to tako...nismo iste talasane duzine...
zene i muskarci...to zna svaka lezbejka...isto ti je to,kao i kad npr.djevojka, prevari svog momka sa djevojkom...zamisli,njegovu reakciju...u tom smislu,je i kad djevojka prevari djevojku s muskarcem.... i sto mogu reci je to,da su bi osobe opustenije,kad govore lezbejki da su bi,neg kad to govore muskarcu ili nikako ne kazu..jer se zna,da vecina mukaraca ne bi prihvatila,to da se njegovoj djevojci,svidaju djevojke...bar je tako,u ovoj mojoj okolini...i koliko ja znam.
[Vrh] Go down
JAAL

JAAL


Posts : 58
Join date : 28.05.2009

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 29, 2009 10:23 am

Uh Huh Her je napisao/la:
Nakon prekida ove veze s curom koja je bila bi još jednom samo mogu reći - nikada više u vezu s bisexualkom! Rekla sam to i prije pa sam si skočila u usta. Ovaj put stvarno mislim ozbiljno - nema više veza s bisexualkama. Nisam ni sama sigurna zašto, ali nešto je toliko nestalno u vezi njih, ili sam samo bila s krivim curama.

ista sam ti,potpisujem Very Happy
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 29, 2009 10:40 am

Ja ne mogu napisati da imam pozitivno iskustvo s bi curom, jer nemam, ali ne mislim da je to zato jer su "sve one iste" jer ne mislim tako. Ima biseksualnih cura i dečki koji su sasvim drugačiji. Ne mogu biti svi jednaki, to jednostavno nije moguće. Po meni ove cure koje vi navodite kao bi meni nisu bi nego ne znaju šta su, traže se. A biseksualnost je nešto sasvim drugo.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Erzsebet
Lesbian Vampire
Erzsebet


Posts : 553
Join date : 25.04.2009
Dob : 35
Lokacija : Zagreb

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 29, 2009 12:43 pm

Mislim da ove probleme koje dovodite u vezu s biseksualnošću (nestalnost i sl.) imaju više veze sa zrelošću pojedine osobe nego sa seksualnom orijentacijom. Ja sam, primjerice, poznavala ženu koja je tek u srednjim dvadesetim prvi put prohodala sa ženom i nazivala se biseksualnom, i nije mi se činila nimalo "nestalnom". Mislim da je stvar u zrelosti, pristupu životu...
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptypet svi 29, 2009 3:16 pm

Erzsebet je napisao/la:
Mislim da ove probleme koje dovodite u vezu s biseksualnošću (nestalnost i sl.) imaju više veze sa zrelošću pojedine osobe nego sa seksualnom orijentacijom. Ja sam, primjerice, poznavala ženu koja je tek u srednjim dvadesetim prvi put prohodala sa ženom i nazivala se biseksualnom, i nije mi se činila nimalo "nestalnom". Mislim da je stvar u zrelosti, pristupu životu...

that's what i'm talking about jocolor
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Alex Ray

Alex Ray


Posts : 216
Join date : 25.04.2009
Dob : 34
Lokacija : blizu Sunca

Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Emptyned svi 31, 2009 1:50 pm

Judina sestra je napisao/la:
Erzsebet je napisao/la:
Mislim da ove probleme koje dovodite u vezu s biseksualnošću (nestalnost i sl.) imaju više veze sa zrelošću pojedine osobe nego sa seksualnom orijentacijom. Ja sam, primjerice, poznavala ženu koja je tek u srednjim dvadesetim prvi put prohodala sa ženom i nazivala se biseksualnom, i nije mi se činila nimalo "nestalnom". Mislim da je stvar u zrelosti, pristupu životu...

that's what i'm talking about jocolor

da, da. slažem se
[Vrh] Go down
Sponsored content





Biseksualnost Empty
PostajNaslov: Re: Biseksualnost   Biseksualnost Empty

[Vrh] Go down
 
Biseksualnost
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Rasprave-
Forum(o)Bir: