Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 "Ne damo Varšavsku ali damo sebe"... eh, Hrvati

Go down 
Autor/icaPoruka
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

"Ne damo Varšavsku ali damo sebe"... eh, Hrvati Empty
PostajNaslov: "Ne damo Varšavsku ali damo sebe"... eh, Hrvati   "Ne damo Varšavsku ali damo sebe"... eh, Hrvati Emptyčet lis 28, 2010 6:30 am

Prije kojih mjesec dana prolazim tom famoznom Varšavskom i prisjećajući se svih onih prosvjeda i deračine i buke, pokušavam shvatiti neke stvari koje nikako ne mogu shvatit. Hrvati ustvari nisu nikakvi revolucionari (nažalost), štoviše - Hrvati su užasno inertan narod koji se uopće NE ZNA nositi sa promjenama. Naša zemlja je puna kojekavih problema, ali u HR je problem i kada jedan poduzetnik želi srušiti jednu zgradu i napraviti novu (ili iskopati podzemnu garažu). U Tokiju su npr već skoro porušili cijeli grad, tamo studenti arhitekture idu gledati remek djela iz 70-ih samo da bi otkrili kako su Japanci dotične zgrade koje su bile publicirano remek djelo svog vremena srušili i napravili nešto novo. A kod nas - tu se ne smije srušiti ni jedna obična drvena stračara za koju nikoga nije briga jer je to, kao, "baština". Hrvati misle da je njihova "baština" sveta, kao da i druge zemlje nemaju svoje "drvene stračare", i narodne nošnje, i "kolače kakve je baka nekad pekla"! Hrvati također mrze promjene, jer to znači učiti nešto novo,mjenjati se i razvijati , prihvaćati izazove. To, dakako, zna biti malo nelagodno. Hrvati ne bi ništa ni proizvodili jer to znači rad (a samo kukat ili drkat kurac, to nije rad)i borba sa velikom konkurencijom. Naši turistički radnici bi samo izvjesili "Zimmer frei" na gornja 2 kata svoje kuće/vikendice i živjeli od toga.
Hrvati vole misliti da su utoliko posebni i da nitko na svijetu nema ono što mi imamo, da je svaki kamen na hrvatskoj zemlji "starina" i "baština" koju pod svaku cijenu treba sačuvati i spasiti od nekog zločestog čovjeka koji bi nešto gradio. U Milanu nije bio problem kada se išla dirati Scala, a u Hrvatskoj je problem (gorući!) kada se na Cvjetnom nađe jedan bager. Dolazi li ijedan turist u ZG s idejom da ide vidjeti Cvjetni trg i Varšavsku? I koga briga za jednu običnu zgradu? Rolling Eyes

Na kraju, gdje su sada ti prosvjednici iz Varšavske? Znam da u zatvoru nisu. A što je sa stanjem u državi? Varšavska je vrijedna toga da se skupi masa i prkosi jednom poduzetniku, ali ova nesposobna i korumpirana Vlada "s opasnim namjerama" koja nas je, za razliku od nekog Horvatinčića, dovela na rub propasti, očito, nije "vrijedna" toga da barem pola Hrvatske izađe van na ulicu ili još bolje, dođe do Markovog trga i istim tim bijesom, prkosom i strašću pokuša sprječiti daljnje poteze "ljudi koji nam kroje sudbinu" (čitaj: srušiti Vladu i izazvati prijevremene izbore). Strašno.

Ne znam kuda ovo točno spada.... Vidim da je ovo topic za promišljanja i osvrte a kako je ovo moj osvrt i promišljanje o nekim stvarima, mislila sam da je ovo right place. Al ako i nije, sigurna sam da će se "dežurni vrtlari" pobrinuti da ga nađe. Laughing
[Vrh] Go down
 
"Ne damo Varšavsku ali damo sebe"... eh, Hrvati
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Promišljanja, misli, osvrti, pjesme, priče-
Forum(o)Bir: