Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
claudine

claudine


Posts : 25
Join date : 26.04.2009
Dob : 40

zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica? Empty
PostajNaslov: zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica?   zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica? Emptyčet svi 20, 2010 12:47 pm

to sam pitanje postavila i jednoj ženi i objasnila mi je ovako nekako: ''ako je to stara frendica ili neka cura s kojom je već nešto imala, pa su sada samo u dobrim odnosima, ne smeta mi. ako je nova frendica ili s kojom nikada nije bila, bit ću oprezna/smeta mi/ljubomorna sam.''

jesu li lezbijke inače paranoične oko svake pi i svakog ku (njega spominjem poradi biseksualnih djevojaka lezbijki) s kojima druže s njihove partnerice? meni se čini da je to jedno od glavnih obilježja lezbijstva. pa se pitam: zar je žena, zapravo neovisno o svojoj spolnoj orijentaciji, toliko sjebana da bude toliko nesigurna? a pogotovo ako je lezbijka?

nažalost, nećete me uspjet uvjeriti da to nije ''tako'' kod svih lezbijki. jedino bih povjerovala da nije kod judine i babe, jer po svemu mi se čini da one upravo žive ono što bi ljubavna veza između dvije žene trebala biti (i cure, tako vam zavidim I love you ). ko bette i tina na kraju sapunice Very Happy

dakle... u čem je jebeni problem?
[Vrh] Go down
zbunjena

zbunjena


Posts : 85
Join date : 30.09.2009
Dob : 39
Lokacija : planet Zemlja

zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica? Empty
PostajNaslov: Re: zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica?   zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica? Emptypet svi 21, 2010 6:45 pm

ne kužim,zašto bi bila ljubomorna na curine prijatelje?
šta,ne bi se trebala družiti i da je stavim pod stakleno zvono?
[Vrh] Go down
claudine

claudine


Posts : 25
Join date : 26.04.2009
Dob : 40

zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica? Empty
PostajNaslov: Re: zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica?   zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica? Emptysub svi 22, 2010 8:16 am

zbunjena je napisao/la:
ne kužim,zašto bi bila ljubomorna na curine prijatelje?
šta,ne bi se trebala družiti i da je stavim pod stakleno zvono?

ne kužim ni ja, ali, bogamu, primjećujem da je tako Wink
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica? Empty
PostajNaslov: Re: zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica?   zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica? Emptypon svi 24, 2010 12:56 am

claudine, hvala na komplimentu Smile Naravno, čovjek se gradi i kad je u vezi s nekim, ali ni baba ni ja same po sebi prije veze nismo bile ljubomoran tip ljudi. Mene ljubomora zaista ne zanima, to mi je traćenje vremena. Ljubomora je po meni osjećaj koji govori o strahu osobe da će je njena partnerica (u ovom slučaju -ica, da ne pišem sad rodno duplo) zamijeniti s ženom s kojom u tom momentu koketira, bilo trajno, bilo kratkoročno, emotivno, seksualno ili kombinacija toga, osjećaj koji se javlja u trenutku kada osoba subjektivno percipira koketiranje između njene partnerice i nove ženske osobe. Ja se ne osjećam tako nikada. Moja baba nikad ne koketira preda mnom, a da i koketira s nekim, ne bih osjećala da mi je žena s kojom koketira prijetnja, jer znam koliko je kvalitetna naša veza i koliko bi veza kao takva trebala biti, bar meni, kvalitetna, znam koliko me voli pa tako da znam da se ne bi upustila ni u kakve avanture. Jednostavno sam sigurna u tom trenutku da joj previše vrijedim, zato jer veza u kojem čovjek to nije siguran i nije neka veza. Ja moram znati koliko mene moja cura voli i kakvu joj ulogu u životu igram. A čak i da se ipak upusti u avanturu i zezne sve što imamo mi, onda to govori nešto o njoj. U svakom slučaju, moji dubinski osjećaji sebstva, da tako kažem, moj osjećaj samopouzdanja ne bi bio poljuljan. Jedino što bih osjetila u trenutku njenog koketiranja s drugom jest poniženje. Pa bih joj rekla da neka to ne radi jer mene time pljuska. Ali da bih se osjećala duboko povrijeđenom i da bi moje mišljenje o sebi bilo poljuljano, ne bi.
I tako mi funkcioniramo. Naprosto znamo šta si značimo u životu pa nema ljubomore. Moja najbolja prijateljica je moja najbolja prijateljica, a ona je ona. Ne mogu si uzeti mjesta jer su dvije različite osobe. Ja ne mogu biti ni u kakvom odnosu s ljudima, osim ako nije neki površan, tipa, kolege s faksa, a da ne znam šta ja toj osobi predstavljam i da ona ne zna šta predstavlja meni.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica? Empty
PostajNaslov: Re: zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica?   zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica? Emptypon svi 24, 2010 1:03 am

I da, ne vjerujem da je to samo lezbijski zaštitni znak, iako sam, naravno, primjetila da od lezbijki postoji mnogo posesivnosti i ljubomore ali sam isto tako primjetila i kod gay dečki, uh, puuuno sam primjetila ljubomore, a primjetila sam da isto tako šize na biseksualne dečke kao što lezbijke šize na biseksualne cure. Mislim da su odnosi između lezbijki i recimo biseksualnih cura šljakljiviji nego što su kod gay dečki i bi dečki zbog patrijarhata, da ne idem naširoko i nadugačko, već smo pričale o tome. Smile Ne kažem da to opravdavam, samo kažem šta bi moglo biti na stvari. Ali sjetimo se, molim vas, kako se ljubomorne strejt žene nekad počupaju zbog nekog muškarca. Svaka skupina ima svoje objašnjenje, a barem dio objašnjenja svakoj od tih skupina je patrijarhat i njegovi ostaci. Bar ja tako mislim.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Djevojcura

Djevojcura


Posts : 74
Join date : 09.05.2009
Lokacija : ZG

zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica? Empty
PostajNaslov: Re: zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica?   zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica? Emptyned lip 13, 2010 7:10 am

zato jer su nesigurne i nemaju samopouzdanja.
[Vrh] Go down
nivescelzijus
Droca s pedigreom
nivescelzijus


Posts : 362
Join date : 07.05.2009
Dob : 36
Lokacija : Zagreb

zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica? Empty
PostajNaslov: Re: zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica?   zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica? Emptysri lip 16, 2010 3:07 am

To se ne događa samo kod nas, već kod svih. Normalno je to, nema to veze sa nesigurnošću ili kompleksima. Ne govorim o tome da se cura ne smije družiti s nekim ili tomu slično, nego jednostavno iz ljubavi prema sadašnjoj curi bi morala malo pripaziti. Svakoj normalnoj curi bi smetalo da joj se cura druži sa bivšom, koja možda jedva čeka trzavicu u vašoj vezi da uleti. Često se dogadja da se ponovi dogodi iskra, ne iz neke ljubavi nego iz neke prisnosti koja ostane između dvoje ljudi i koju ljudi često puta zamijene za ljubav. Zao mi je, ali smatranm da su one fore sa vjerovanjem prilično bijedne. Sranja se događaju, svatko može pogriješiti,a onda je teško popravlajti štetu. Ono što je judina rekla za koketiranje je djelomično točno,ali isto tako mislim je koketiranje s drugom ženom zanka da nešto fali i nepoštovanje vlastite cure.
[Vrh] Go down
Sponsored content





zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica? Empty
PostajNaslov: Re: zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica?   zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica? Empty

[Vrh] Go down
 
zašto lezbijkama smetaju prijateljice njihovih partnerica?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Idealna partnerica
» ZAŠTO SE DOGAĐA?
» zasto je tako tesko upoznati...
» zašto je ovaj forum neaktivan? :(
» Higijena "južne prijateljice"

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Kultura i umjetnost :: Likovna umjetnost-
Forum(o)Bir: