Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Frida Kahlo

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Frida_Kahlo

Frida_Kahlo


Posts : 18
Join date : 13.04.2010
Lokacija : u mislima

Frida Kahlo Empty
PostajNaslov: Frida Kahlo   Frida Kahlo Emptysub tra 17, 2010 1:34 am

Pošto je meni ova žena fascinantna evo otvaram temu o njoj..

Frida Kahlo (Coyoacan, Meksiko, 6. srpnja 1907. – Coyoacan, Meksiko, 13. srpnja 1954.) meksička slikarica realizma, kubizma i nadrealizma.

ođena je u Mexico Cityju 6. srpnja 1907. kao treća po redu kćer Guillermoa, fotografa rodom iz Njemačke, i Matilde Kahlo, Španjolke rođene u Americi. 1922. godine upisala se u National Preparatory School, najprestižniju edukativnu instituciju u Meksiku, koja je upravo tada počela primati djevojke. Tamo je upoznala budućeg muža, Diega Riveru uz kojega je prihvatila komunističku ideologiju.


1925. godine, Kahlo preživljava tešku prometnu nesreću, u kojoj je ozlijedila desnu nogu i zdjelicu, a kao posljedica nesreće javila se neplodnost. Sljedeće godine, naslikala je svoj prvi portret, poslije čega je uslijedila velika serija slika. 1928. godine je ponovo srela Riveru. Vjenčali su se sljedeće godine, a 1930. par je otišao u San Francisco, dok po povratku u Meksiko, odlaze u New York, na Riverinu izložbu, koja je bila organizirana u Muzeju modernih umjetnosti.

Po posljednjem povratku u Meksiko 1935., Rivera se upušta u aferu s Fridinom mlađom sestrom Kristinom. Ubrzo se i Kahlo upušta u avanture, kako s muškarcima, tako i sa ženama. Jedna od njenih najozbiljnijih avantura, bila je s ruskim revolucionarem, Lavom Trockim.

Zahvaljujući inicijativi Andrea Bretona ponuđena joj je izložba na modnom Julian Levy Gallery 1938. u New Yorku. Izložba je bila pravi trijumf, a pola slika je i prodano. 1939. Breton joj predlaže da joj organizira izložbu u Parizu, ali po dolasku u Francusku, Frida koja nije govorila francuski jezik, shvaća da Breton nije čak ni podigao slike na carini. Izložba je bila otvorena, sa šest tjedana zakašnjenja, ali ipak financijski uspješna. Kahlo dobiva mnogobrojne odzive i pohvale, uključujući Picassa i Kandinskog.

Frida Kahlo umrla je 13. srpnja 1954. u Coyoacánu (Casa Azul), 7 dana nakon svojeg 47. rođendana.


https://www.youtube.com/watch?v=kV_pDJ7PlcI&feature=related
[Vrh] Go down
Erzsebet
Lesbian Vampire
Erzsebet


Posts : 553
Join date : 25.04.2009
Dob : 35
Lokacija : Zagreb

Frida Kahlo Empty
PostajNaslov: Re: Frida Kahlo   Frida Kahlo Emptysub tra 17, 2010 3:26 am

Ja se sjećam kad sam još u 1. srednje išla u kino gledati taj film... mislim da sam ga gledala nekoliko puta, ali ne sjećam se više točno... Uglavnom, to mi je bio jedan od wow filmova, pogotovo ona tango scena I love you Svaka čast Fridi i ženama poput nje, da mi je bar pola njene snage, ehhh Cool
[Vrh] Go down
Frida_Kahlo

Frida_Kahlo


Posts : 18
Join date : 13.04.2010
Lokacija : u mislima

Frida Kahlo Empty
PostajNaslov: Re: Frida Kahlo   Frida Kahlo Emptysub tra 17, 2010 5:56 am

da,dobro bi bilo mati njene barem pola snage ali onoliku snagu je mogla proizvesti samo neizreciva bol,to baš ne bi poželila nikome Sad
[Vrh] Go down
Sponsored content





Frida Kahlo Empty
PostajNaslov: Re: Frida Kahlo   Frida Kahlo Empty

[Vrh] Go down
 
Frida Kahlo
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Kultura i umjetnost :: Likovna umjetnost-
Forum(o)Bir: