Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 HČSP

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
afrathevamp




Posts : 182
Join date : 08.06.2009
Lokacija : na vrhu

HČSP Empty
PostajNaslov: HČSP   HČSP Emptyuto tra 06, 2010 12:12 pm

Drage moje,

pročitajte link http://www.kontra.hr/cms/

1. ja ne mogu vjerovati da netko u RH na službenom dopisu,upućenom pute e-maila, koristi pozdrav Za dom spremni
2. otišla sam na stranice stranke i pročitala Temeljna načela- evo citat koji mi je najupečatljiviji
Zagovaranje mržnje i nasilja protivno je temeljnim čudorednim zasadama uljuđenoga čovječanstva i zapreka ostvarenju ljudskih prava i sloboda, demokracije i mirnog suživota među ljudima i narodima, pa se Hrvatska čista stranka prava protivi svim političkim strankama i svjetonazorima koji propovijedaju mržnju i nasilje prema bilo komu.

A s druge strane su sudjelovali u organiziranju antigay prosvjeda..

Također, kad sam otvorila himnu stranke- zaledila sam se na tekst.
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

HČSP Empty
PostajNaslov: Re: HČSP   HČSP Emptyuto tra 06, 2010 2:08 pm

Ma daaaj, pozivaju se na nekakvu toleranciju a krajnja su desnica, čitaj - ne volimo ništa što je drugačije. Svaka normalna demokratska stranka ne bi imala himnu ili drugi manifest u kojem bi bila nacionalno isključiva, u smislu da bi bila posvećena samo Hrvatima. Iako su kod nas i osobe drugih stranaka imale takve ispade, u obraćanju narodu jedne zemlje korektno je i jedino prihvatljivo reći "Drage/i građanke/građani Hrvatske/Italije/Francuske, a ne "Drage Hrvatice i Hrvati, Talijanke i Talijani, Francuskinje i Francuzi", jer to podrazumijeva se, negira postojanje ljudi drugih nacionalnih identiteta, kojih u svakoj zemlji ima. I tako to treba biti, jer zašto je neki Srbin koji živi u Hrvatskoj, u njoj radi, ne radi sranja i živi k'o svaki normalan čovjek bio nešto lošiji od Hrvata koji radi isto?
A i cijeli taj antigay prosvjed i stav. Nama je to licemjerno, vidjeti na njihovoj stranci protivljenje mržnji a onda s druge strane rasipati mržnju protiv gay osoba. (zapravo LGBT osoba jer bi to trebao biti LGBT pride, ali to krivim LGBT zajednicu u kojoj su B i T nepostojeće osobe, jer se jedne diskriminira i vrijeđa a drugima se uopće ne bavi, osim Lori). Ali njima to nije jer oni misle da su gay ljudi prijetnja našem društvu, a oni kao stranka koja se bavi nacionalnim interesima (oni to vole misliti za sebe) ne mogu dozvoliti da netko truje "hrvatstvo" pa su zato prosvjedovali. To je njihova logika, iako je ona, naravno, svakoj pametnoj, obrazovanoj, humanoj i moralnoj osobi totalni bullshit, i to opasni bullshit. Svatko, podrazumijeva se, tko je takav, može tu njihovu debilnu logiku oboriti malim prstom i s jednim i pol argumentom, ali kažem da je to u njihovoj bolesnoj glavi sasvim logično i to što su provjedovali se u njihovim bolesnim i zadrtim glava uopće ne čini licemjernim.

I ovo "za dom spremni" bi trebalo apsolutno biti kažnjivo zakonom, jer je to ustaški pozdrav koji je protuzakonit (kao i sve vezano za nekakav fašizam, ustaštvo i bilo koju drugu ideologiju koja zasniva svoju propagandu na mržnji prema svima ostalima osim sebi sličnima), ali već smo se sto puta uvjerile da ovoj lijepoj našoj puca kurac za nešto što se zove zakon, Ustav i takve neke beznačajne sitnice. (I Đapić je to izjavio u svom govoru, to "za dom spremni", a Crkva kod nas ima totalno protuustavni položaj u toliko točaka da je to sramotno). Cijela ova naša država je latentno ustaška i zadrta po sistemu "hrvat katolik", pa naravno da neće ništa napraviti po tom pitanju. To ne znači, dakako, da bismo trebale/i dići ruke od svega i go with the flow, jer to nije u redu i da ne bi trebale/i zahtijevati od Vlade da poštuje Ustav (kako je to jadno, tražiti od Vlade da poštuje Ustav, žalosno da ne može biti žalosnije).
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
 
HČSP
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Dnevnik-
Forum(o)Bir: