Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 brak ili alternativa

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
afrathevamp




Posts : 182
Join date : 08.06.2009
Lokacija : na vrhu

brak ili alternativa Empty
PostajNaslov: brak ili alternativa   brak ili alternativa Emptysri ruj 09, 2009 12:29 pm

Htjela bi vas pitati da li , po vašem mišljenju, uopće ima smisla ustrajati u borbi za odobrenje prava na sklapanje braka osobama istog spola i to bilo civilnog bilo crkvenog?
Jedno vrijeme sam se bavila tom tematikom i došla do zaključka da ,po meni, baš i nema.
Kad pogledamo na postotak razvoda brakova kod nas i u svijetu i na broj jednoroditeljskih obitelji, zaključak se nekako nameće sam po sebi: In modern world marriage sucks i neka zato ostane kao pravo samo hetero parova,tamo gdje več nije odobren i gay populaciji.
Ja sam za odobrenje registriranog partnerstva: ali za sve jednako ,a ne samo za gay parove. Ona se zasnivaju neformalno, puno je veča fleksibilnost u uređenju jednog takvog odnosa(imovinskopravni aspekt), a također treba se zalagati i za pravo dobivanja roditeljske suodgovornosti za početak za dijete partnera.

Na ovaj bi način dobili sva prava koja imaju hetero parovi,a bilo bi puno jednostavnije izboriti nešto ovakvo i ostaviti netaknut presveti brak s dugotrajnim i skupim brakorazvodnim parnicama.

What do you think?
Question Question
[Vrh] Go down
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

brak ili alternativa Empty
PostajNaslov: Re: brak ili alternativa   brak ili alternativa Emptyčet ruj 10, 2009 12:56 am

Ako se pita mene, brak je za (sve) one koji ga žele. Da li ima smisla ustrajati u borbi za odobrenje prava na brak? Ima - za one koji žele taj brak. Ostalima je svejedno. Ako se hetero-parovi imaju pravo vjenčati u crkvi, onda bi svakako to pravo trebali imati i homoseksualni parovi. After all, ima i puno strejt parova (ljudi) kojima ne bi trebalo dopustiti da izreču "sudbonosno da" pred oltarom, al' o tom-potom.

Meni pravo na crkveni brak ne treba, jer ja na njega nikada ne bih pristala, sve i da imam tu mogućnost (kao u Švedskoj). Malo je ljudi, koji provedu ostatak života sa tom osobom kojoj se pred oltarom zaklinju na vječnu ljubav (in sickness and health, bla bla). Ne kažem da ja nisam voljna i sposobna biti s jednom ženom, ali ne želim to obećanje dati u crkvi. Više mi se sviđa registrirano partnerstvo.cheers1
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

brak ili alternativa Empty
PostajNaslov: Re: brak ili alternativa   brak ili alternativa Emptyčet ruj 10, 2009 3:41 am

Točka polazišta borbe za jednaka prava između dviju ili više skupina ne bi trebala biti pozitivna ili negativna manifestacija tih prava, ili smislenost tih prava; kao što si, afrathevamp, napisala, da marriage sucks. Točka polazišta borbe za jednaka prava između dviju ili više skupina, bilo kojih, jest pravo na IZBOR.
Zamislimo skupinu žena od kojih apsolutno niti jedna ne želi raditi poslije 60-te godine, ali koje se za to bore. I uzmimo da se bore za sve žene te države, od kojih, npr., većina ne želi raditi preko 60-te godine života. Ima li takva borba smisla? Ima, jer se radi o mogućnosti izbora. IZBOR. samo to je bitno.
Možda marriage sucks. Možda mnoge gay/lez osobe ne žele brak. Možda mnoge hetero osobe ne žele brak. Ali nije poanta u tome da li brak uspijeva ili ne, da li ga netko želi ili ne, poanta je u tome da zakon jednoj skupini omogućava izbor, a drugoj ne. Trebalo bi i drugoj skupini omogućiti izbor.
Osobno nisam za brak. Pogotovo ne crkveni. Ali da mi neki tip ili žena iz Kontre ili Iskoraka priđe na ulici i pita me bi li htjela potpisati peticiju za odobravanje braka homoseksualnim osobama, naravno da bih potpisala. Jer to znači JEDNAKOST, RAVNOPRAVNOST. potpuno je nevažno hoće li ljudi to izabrati ili ne. Sve i da se niti jedan istospolni par na cijelom svijetu nikada ne vjenča, jednaka prava moraju postojati.
To da određena skupina gay aktivista zaključi da je brak sranje i da je to heteroseksualna društvena tvorevina i da zato nema smisla boriti se za prava gay ljudi koji žele brak znači gledati život potpuno jednostrano, i daje ovu poruku: mi smo odlučili da je brak sranje i da u on u modernom svijetu nema smisla pa se zato, ukoliko se i želite vjenčati, nećete moći.
To je isto ono što nam i država poručuje, samo iz drugih razloga. To znači ne dati pravo na izbor. A kao borimo se za jednaka prava. Žaliti se da nas država zakida i stavlja na poziciju građana drugog reda, a onda učiniti svojim ljudima isto znači biti licemjer i totalno socijalno neosviješten.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

brak ili alternativa Empty
PostajNaslov: Re: brak ili alternativa   brak ili alternativa Emptyčet ruj 10, 2009 3:54 am

afrathevamp je napisao/la:
zaključak se nekako nameće sam po sebi: In modern world marriage sucks i neka zato ostane kao pravo samo hetero parova,tamo gdje več nije odobren i gay populaciji.

tko kaže da marriage sucks? i tko ima pravo to odlučiti za cijelu LG skupinu jedne države? Tko ima pravo ne dati izbor gay ljudima, od kojih sigurno ima mnogo parova koji se braku vesele, samo zato što ne netko zaključio da marriage sucks? Možda neće suck za te parove koji brak žele.

afrathevamp je napisao/la:
Ja sam za odobrenje registriranog partnerstva: ali za sve jednako ,a ne samo za gay parove.

Aha, registrirano partnerstvo i hetero i gay parovima, ali brak samo hetero parovima? To mi ne zvuči kao ostvarenje jednakih prava. I po čemu brak sucks a registrirano partnerstvo ne?

afrathevamp je napisao/la:
bilo bi puno jednostavnije izboriti nešto ovakvo i ostaviti netaknut presveti brak s dugotrajnim i skupim brakorazvodnim parnicama.

tako je. treba poraditi na tome da heteroseksistički ljudi zadrže svoje mišljenje o braku koji je presvet samo ako uključuje muškarca i ženu. I tko će pomoći da se takvo mišljenje održi? Aktivisti za gay prava. Koja ironija. Dugotrajne i skupe brakorazvodne parnice? To je isto argument? sad ćemo još i određivati ljudima šta je NJIMA dugortrajno i skupo?


Zašto ne bismo otišli još jedan korak dalje? Djeca sucks. Ogroman broj hetero parova svoju djecu zezne u odgoju. Svaka je heteroseksualna obitelj na ovaj ili onaj način disfunkcionalna, nema savršenih obitelji. Strašno je mnogo odraslih, djece i mladih koji zamjeraju na neki način svojim roditeljima, imaju problema s jednim od njih ili oboje, žive s traumama, frustracijama i kompleksima zahvaljujući svojim heteroseksualnim roditeljima. Da i to prepustimo hetero parovima? Hajde da se i za to ne borimo.
i tako, mic po mic, back to 50's.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

brak ili alternativa Empty
PostajNaslov: Re: brak ili alternativa   brak ili alternativa Emptypet ruj 11, 2009 5:31 am

@ Judina: Postoji razlika između stava i nametanja (svog) stava. A afrathevamp je samo rekla svoje mišljenje o gay brakovima i borbi za njihova prava. Koliko ja vidim, nije nikome rekla "hey, don't get married 'cause, you know, in modern world marriage sucks!".

P.S. Kids don't suck. Parents do! (čast iznimkama)


Zadnja promjena: Nemam curu; pet ruj 11, 2009 10:05 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

brak ili alternativa Empty
PostajNaslov: Re: brak ili alternativa   brak ili alternativa Emptypet ruj 11, 2009 5:58 am

Osobno mislim da je brak sranje i nisam sigurna hocu li ikada biti "cura koja se udaje", cak i da brakovi jesu legalni mislim da u njega ne bi usla, cak i da godinama imam curu.Jenostavno mi se ta ideja braka ne svidja, matram ju poprilicno patrijarhalnom, nacin pokazivanja meduobnog "posjedovanja" izmedu dvoje ljudi.Tako da ne, nije za mene.Ali mislim da bi svatko trebao imati pravo na izbor, tako da bi se brak trebao legalizirati.
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

brak ili alternativa Empty
PostajNaslov: Re: brak ili alternativa   brak ili alternativa Emptypet ruj 11, 2009 8:29 am

Nemam curu je napisao/la:
@ Judina: Postoji razlika između stava i nametanja (svog) stava. A afrathevamp je samo rekla svoje mišljenje o gay brakovima i borbi za njihova prava. Koliko ja vidim, nije nikome rekla "hey, don't get married 'cause, you know, in modern world marriage sucks!".

P.S. Kids don't sucks. Parents do! (čast iznimkama)

I mislila sam da sam bila malo preoštra. Embarassed Hvala na ovoj poruci, i hvala što nisi na moju oštrinu odgovorila oštrinom Smile
Kids don't suck, parents do, slažem se. Ali onda kad sam se s tim sprdala sam zapravo i govorila o roditeljima.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Sponsored content





brak ili alternativa Empty
PostajNaslov: Re: brak ili alternativa   brak ili alternativa Empty

[Vrh] Go down
 
brak ili alternativa
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Rasprave :: Pro et contra-
Forum(o)Bir: