Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Komunikacija s drugima

Go down 
+2
Nepenthe
Judina sestra
6 posters
Autor/icaPoruka
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Komunikacija s drugima Empty
PostajNaslov: Komunikacija s drugima   Komunikacija s drugima Emptypon ruj 07, 2009 1:55 am

Postoji li nešto što vas posebno živcira u komunikaciji s drugima, što ste zapamtile kao obrazac koji se ponavlja češće/rjeđe/ponekad?
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Nepenthe
Dark angel
Nepenthe


Posts : 617
Join date : 21.05.2009
Dob : 41
Lokacija : Galactica

Komunikacija s drugima Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija s drugima   Komunikacija s drugima Emptypon ruj 07, 2009 3:13 am

Po pitanju komunikacije općenito, najviše me smeta:
1) Kada druga strana:
- ne sluša, a trebala bi
- često/stalno me prekida i "upada mi u riječ"
- ponaša se kao da je najpametnija osoba na svijetu i sve je baš onako kako ona to misli/kaže.
2) Kada ja želim/imam nešto važno za reći i/ili objasniti, a druga strana mi to ne dopušta, jer bitno samo što on-a ima za reći i ja moram slušati.
3) Konflikti. Kada se nešto pretvori u nepotrebnu i besmislenu raspravu i kulminira svađom.
4) Izbjegavanje same komunikacije kada je ona (prijeko) potrebna.
5) Ostalo, čega se u ovom trenutku ne mogu sjetiti.
[Vrh] Go down
Erzsebet
Lesbian Vampire
Erzsebet


Posts : 553
Join date : 25.04.2009
Dob : 35
Lokacija : Zagreb

Komunikacija s drugima Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija s drugima   Komunikacija s drugima Emptypon ruj 07, 2009 6:38 am

Živcira me neuvažavanje, glumatanje, potreba da se uvijek kaže nešto jaaako pametno i intelektualno, dakle isfuravanje nekakve intelektualnosti nauštrb uvažavanja tuđeg stava.
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Komunikacija s drugima Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija s drugima   Komunikacija s drugima Emptyuto ruj 08, 2009 9:01 am

Prvo, sve navedeno. Dalje:

- nepoštivanje tuđeg privatnog prostora, što rezultira malo-pomalo odmicanjem od osobe i do 3 km, ovisno o duljini razgovora
- pretjerano tapšanje po ramenima i višak dodira općenito. Ne govorim o prijateljima nego o poznanicima koje niste vidjeli od vrtića
- necivilizirani razgovori- dakle deranje po tramvaju da drugoj osobi bude neugodno, pljuvanje, psovanje..
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

Komunikacija s drugima Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija s drugima   Komunikacija s drugima Emptyuto ruj 08, 2009 12:37 pm

Prekidanje, unošenje u lice, pretjerano psovanje (ne volim psovke), kad ljudi gledaju pored mene dok govorim, na što se počnem osjećati krivom misleći da ih davim i onda imam tendenciju da maximalno skratim priču, ne volim kad sam ja ta, naročito pri upoznavanjima, koja postavlja pitanja razvijajući ragovor. onda se osjećam k'o nametljivi novinar koji intervjuira neku nezainteresiranu i pasivnu osobu. ne volim kad su ljudi toliko uplašeni komunikacije s drugima da nabiju guard zezancije, smatrajući sve živo intimom kad se radi o komunikaciji, pa onda piče po neosobenoj zezanciji da slučajno ne bi rekli neko svoje ozbiljno mišljenje o nečemu (filozofski vrvi takvima). Ne volim držanje monologa, shvaćanje sugovornika kao publiku a ne kao sugovornika, dakle, da je osobi svejedno tko sjedi na sugovorničkom mjestu, bitno da netko sjedi, ne volim intelektualiziranje. Npr., osoba priča o vedskim bogovima i kaže mi: "jesi li možda čula o tome?"ili još gore "ne vjerujem da si čula". pristojno je pokazati makar ni na čemu utemeljeno a priori poštovanje prema sugovorniku i reći "Sigurno si čuo/čula" ili "Vjerovatno si čuo/čula". Ne volim samohvalu, joj, to me strašno nervira.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Komunikacija s drugima Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija s drugima   Komunikacija s drugima Emptyčet ruj 10, 2009 7:31 am

Imam problema s time, ili jako puno pricam ili stalno sutim i onda nitko ne zna zasto se tako ponasam i stalno me ispituju i onda ja nekada popizdim pa se pocnem derati.
Tako da:
-mrzim svoj temprament jer mi sejebe komunikaciju s drugima zbog toga sto brzo eksplodiram
-ne voim se derati, niti volim kada se netko dere na mene
-mrzim sto e komunikacija dosta cesto bazira na mobitelima i onda je sjebano kada ne rade pa nastane cijela drama jer sam ja "izgubljena u Amsterdamu'' ili me netko ukrao
-mrzim sto se moram javljati drugima da bi se uvjerilili da sam u redu
-zivcira me kada se u komunikaciji moraju objasnjavati postupci jer ne volim objasnjavati samu sbe
-mrzim sto mi je komunikacija s drugima teska
[Vrh] Go down
Jotta




Posts : 31
Join date : 03.06.2010
Lokacija : Zagreb

Komunikacija s drugima Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija s drugima   Komunikacija s drugima Emptypon ruj 27, 2010 5:15 am

Uh Huh Her je napisao/la:
Imam problema s time, ili jako puno pricam ili stalno sutim i onda nitko ne zna zasto se tako ponasam i stalno me ispituju i onda ja nekada popizdim pa se pocnem derati.
-ne volim se derati, niti volim kada se netko dere na mene
-zivcira me kada se u komunikaciji moraju objasnjavati postupci jer ne volim objasnjavati samu sebe
-mrzim sto mi je komunikacija s drugima teska

potpisujem
[Vrh] Go down
Sponsored content





Komunikacija s drugima Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija s drugima   Komunikacija s drugima Empty

[Vrh] Go down
 
Komunikacija s drugima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Društvene znanosti :: Psihologija-
Forum(o)Bir: