Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 skaču na`až..j.`, a ne smeta ih značenje riječi `butch`?

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Djevojcura

Djevojcura


Posts : 74
Join date : 09.05.2009
Lokacija : ZG

skaču na`až..j.`, a ne smeta ih značenje riječi `butch`? Empty
PostajNaslov: skaču na`až..j.`, a ne smeta ih značenje riječi `butch`?   skaču na`až..j.`, a ne smeta ih značenje riječi `butch`? Emptypon lip 01, 2009 1:30 pm

a ne smetaju ih značenje riječi Butch, u slobodnom prijevodu mesarica ili mesarka te konotacije koje izlaze iz riječi Butch, a to su uz pozitivne - kao neovisnost, samodostatnost, poduzetnost, prodornost, također ne možemo izostaviti ni negativne (kako za koga hahahaha) bahatost, rabijatnost, borbenost, robusnost - ako ne u ponašanju, a onda bar u odijevanju žele izgledat robusno. bar mi je tako objasnila butch frendica.

a aždaja je po mom nahođenju tu negdje, stoji bok uz bok sa butch.

aždaja meni zapravo više zvuči kao ženstveni zmaj koji kandžama grabi svoj plijen, tak da sad vidim da sam krivu riječ izabrala za onaj prijašnji topic.

postoji i aždaja butik u kojem si i ja znam naći koju dobru krpu ili šuze

http://www.azdaja-boutique.com/
[Vrh] Go down
blindsided

blindsided


Posts : 69
Join date : 25.05.2009

skaču na`až..j.`, a ne smeta ih značenje riječi `butch`? Empty
PostajNaslov: Re: skaču na`až..j.`, a ne smeta ih značenje riječi `butch`?   skaču na`až..j.`, a ne smeta ih značenje riječi `butch`? Emptypon lip 01, 2009 1:33 pm

edit:

mogla si topik i puno drukčije nazvat.
mogla si se ubacit u raspravu tamo kad smo svi raspravljali
ili se svađali ili što već ono bilo.

imala si vrijeme i mjesto.

ono tvoje butch sumnjam da je bilo u pozitivnom kontekstu
i mislim da se tu većina nas i složila oko toga.

aždaja kod nas još uvijek ima malo negativnu konotaciju, jer, eto nismo te sreće ili nesreće da živimo u turskoj.

i koji je point ove teme?
[Vrh] Go down
Judina sestra
...and Judas priest
Judina sestra


Posts : 981
Join date : 23.04.2009
Dob : 38
Lokacija : Zagreb

skaču na`až..j.`, a ne smeta ih značenje riječi `butch`? Empty
PostajNaslov: Re: skaču na`až..j.`, a ne smeta ih značenje riječi `butch`?   skaču na`až..j.`, a ne smeta ih značenje riječi `butch`? Emptypon lip 01, 2009 2:00 pm

Aždaja si je to ime dala jer su je zezali da ima boju očiju kao gušter. ta Aždaja, vlasnica tog butika.
A kod nas aždaja, kao što reče blindsided, u našoj kulturi ima negativne konotacije. naravno da u drugim kulturama aždaja znači ovo što si rekla ili nešto drugo. Ali kod nas znači to i općenito je u društvu upisan kod s negativnim konotacijama pri spomenu riječi aždaja.
A butch, mislim da ne znači mesar ili mesarica. Butcher bi bila ta riječ. Butch je porijeklom američka riječ koja znači, mislim, muškobanjast/a (termin nije provotno smišljen za lezbijke, one su ga poslije preuzele). U lezbijskoj terminologiji, analogno s američkom postoji i britanski "Arthur" - Arthur and Martha, odnosno, američki butch i femme.
[Vrh] Go down
https://lipstick.forumcroatian.com
Djevojcura

Djevojcura


Posts : 74
Join date : 09.05.2009
Lokacija : ZG

skaču na`až..j.`, a ne smeta ih značenje riječi `butch`? Empty
PostajNaslov: Re: skaču na`až..j.`, a ne smeta ih značenje riječi `butch`?   skaču na`až..j.`, a ne smeta ih značenje riječi `butch`? Emptyčet lip 04, 2009 12:16 pm

hm..da, Arthur & Martha

al, čekaj, pa Butch znači muškobanjast, Ok, to sve znamo al

dolazi od Butcher - mesar, dakle mesnica, mesarka, mesarica...koliko gnjusno ovo može zazvučati?

jedan od najodvratnijih poslova na svijetu, uz egzekutora, ofkors
[Vrh] Go down
Sponsored content





skaču na`až..j.`, a ne smeta ih značenje riječi `butch`? Empty
PostajNaslov: Re: skaču na`až..j.`, a ne smeta ih značenje riječi `butch`?   skaču na`až..j.`, a ne smeta ih značenje riječi `butch`? Empty

[Vrh] Go down
 
skaču na`až..j.`, a ne smeta ih značenje riječi `butch`?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Sto vas najvise zivcira?
» holla
» da li vam smeta ako vam cura sugerira nešto u vezi izgleda?
» Onaj osjećaj kad `osvajate` femme curu, a ona odleti u zagrljaj butch cure
» Biti femme, biti butch i socijalna prihvaćenost

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Rasprave :: Biti lipstick-
Forum(o)Bir: