Lipstick forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
 
Početna stranicaLipstick portalLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Kuhanje, kolači

Go down 
+10
fit
Erzsebet
baba s kolačima
Light Inspiration
Niki
She Glows In The Dark
Djevojcura
Uh Huh Her
Dreamer
aaaa
14 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
aaaa




Posts : 178
Join date : 10.05.2009

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptyčet svi 28, 2009 5:45 am

Dakle, vrlo jednostavno, volim kuhati, raditi kolače....ii skupljati recepte...pa ako ima koja neki dobar recept slobodno podijelite Smile
[Vrh] Go down
Dreamer

Dreamer


Posts : 54
Join date : 30.04.2009
Dob : 31
Lokacija : Zagreb

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptyčet svi 28, 2009 11:20 am

ja znam jedino veganske recepte, pa ako netko zeli, rado cu podjeliti ^^ specijalnost su mi kolaci xD
[Vrh] Go down
Uh Huh Her
Stidna dlaka Brody Dalle



Posts : 374
Join date : 24.04.2009
Dob : 35

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptyčet svi 28, 2009 11:41 am

Joj, ja i kuhinja smo 2 različita pojma.Užasno sam nervozna kada nešto moram skuhati i to mi je velika muha.Jedino što znam je zamrznutu pizzu staviti u pećnicu, a i ona mi nekad zagori jer zaboravim na to da kuham.Mene se treba prognati iz kuhinje.
[Vrh] Go down
Djevojcura

Djevojcura


Posts : 74
Join date : 09.05.2009
Lokacija : ZG

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptyčet svi 28, 2009 1:28 pm

znam kuhat super, al kolač mi nikad ne ispadne kak treba

zadnje kaj sam radila bila je torta od želea od kruške sa šlag kremom od čokolade i perlama za tortu

ali- nije ispalo onak kak sam htjela! cyclops
[Vrh] Go down
She Glows In The Dark

She Glows In The Dark


Posts : 68
Join date : 03.05.2009
Dob : 37
Lokacija : pored jezera :)

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptypet svi 29, 2009 1:28 am

Ja kuham svaki dan i obožavam kuhati,pogotovo za druge :)Znam kuhati svašta ali eto kolači mi stvarno neidu.Nisam ni neki fan slatkog.....jedino znam napraviti ledeni desert,muffine i panacotu iz onih čarobnih dr.oetker vrećica Laughing Kad kuham za sebe svakodnevno onda recepte tražim na coolinarici,tamo stvarno ima super jednostavnih a finih recepata.Kad kuham nešto fensi za nekoga onda konzultiram svoj putopisnu kuharicu u kojoj su recepti iz cijelog svijeta :)pa mi je jedan tjedan meksička kuhinja,drugi japanska....Trenutno sam u fazi isprobavanja svih recepata koji imaju veze sa špagetima i usavršavam svoju tehniku rađenja sushija:) albino
[Vrh] Go down
Niki

Niki


Posts : 43
Join date : 04.05.2009
Dob : 38
Lokacija : zg

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptypet svi 29, 2009 8:41 am

ja volim da mi drugi kuhaju Very Happy
kuhinja nije baš moje područje, al htjela bi naučit kuhati i radit kolače.
mmmmmmmm kolačiiiii
Nicky daj ti neki recept az kolače
[Vrh] Go down
aaaa




Posts : 178
Join date : 10.05.2009

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptypet svi 29, 2009 9:05 am

a već sam mislila da nitko neće pitati...hehe...

ajde recimo neš jednostavno za ljeto:

-3 jaja
-20 dag šećera
-20 dag brašna za biskvitna tijesta
-vanilin šećer
-prašak za pecivo
-5 dag kakaa
-ulje (prst debeli sloj iz one standardne boce od recimo zvijezda ulje, valjda je to oko 4 žlice ulja)
-1 dcl mlijeka
-15-20 dag voća (očišćene trešnje/višnje ili narezane jagode, marelice, breskve, uglavnom neko mekanije voće koje nema žilave opne)

=> izmiksati jaja (i bjelanjak i žutanjak), dodati šećer i vanilin šećer u jaja i izmiksati, u nekoj posudi sa strane pomiješati brašno, prašak za pecivo i kakao i dobro to izmiješati, dodati u onu smjesu s jajima i šećerom koju smo mutili, to dobro izmiješati (ne miksati jer bu brašna po cijeloj kuhinji), dodati ulje i mlijeko, sad miksati dok se sve dobro ne umuti, smjesa treba biti kašasta (kao recimo kad skuhate griz dok je još vruć), ako je jako gusta (čitaj teško se miješa običnom žlicom, dodati još malo mlijeka), ako netko voli miris i okus cimeta, dodati po želji (ali ne više od jedne velike žlice). Staviti peći na 180 do 200 stupnjeva (meni pećnica sve gori pa moram na 180, ali ako je nečija slabija onda na 200). Preporučam u pleh u kojem pečete staviti masni papir pa na njega smjesu jer se onda ništa neće lijepiti, a ako nemate masni papir namastite pleh i pospite malo brašnom (vrlo malom, toliko da ga u tragovima bude po cijelom plehu). Nakon 8 min pečenja, pospite po smjesi voće (to uraditi jako brzo da smjesa ne splasne) i ako voće ostaje na vrhu smjese malo ga vrhom noža pogurnuti dublje u smjesu. Vratiti u pećnicu još 45-50 min na 180. KOd nekoga to možda bude 5 min duže ili kraće, opet velim ovisi o jačini pećnice. Kad je gotovo malo poškropiti mlijekom da omekani kolač, posuti šećerom u prahu ili izmiksati ono vrhnje za šlag ...po želji...i dobar tek Smile
[Vrh] Go down
Niki

Niki


Posts : 43
Join date : 04.05.2009
Dob : 38
Lokacija : zg

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptysub svi 30, 2009 5:30 am

ooooo hvala cheers
probat ću ja to napravit samo se nadam da neću zasrat cjelu kuhinju
[Vrh] Go down
Light Inspiration

Light Inspiration


Posts : 17
Join date : 27.05.2009
Dob : 36

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptysub svi 30, 2009 6:22 am

Hvala na receptu, Ja pokusavam ovo napraviti u ponedeljak. Valjda ce ispasti nesto jestivo... A ne znam ko ce ga pojesti jer ja bas i ne volim slatko, ail ovo sa vocem moze proci. Moram zvati neko drustvo...

Inace volim da kuvam, radim to prilicno dobro. Kolaci mi bas i ne idu, verovatno zato sto nisam nesto specijalno ni pokusavala.
Javljam kako je sve proslo.
[Vrh] Go down
aaaa




Posts : 178
Join date : 10.05.2009

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptysub svi 30, 2009 7:01 am

Oće ko čut kaj sam kuhala za ručak? Jednostavno je i brzo.
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptysub svi 30, 2009 7:13 am

Nicky je napisao/la:
Oće ko čut kaj sam kuhala za ručak? Jednostavno je i brzo.

Slušam bouncing
[Vrh] Go down
aaaa




Posts : 178
Join date : 10.05.2009

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptysub svi 30, 2009 7:23 am

prvi uvjet je da volite gljive, ako da čitajte dalje:

trajanje pripreme: 60 min

-potrebno: 2 srednja krumpira (rozi je bolji od bijelog) i 15 dag šampinjona po osobi, luk, ulje (ne maslinovo nikako), mljevena slatak crvena paprika (ona kupovna), sol, koncentrat rajčice iliti paradajz u tubi od podravke
- na ulju propržiti nasjeckani luk i malo posoliti (pola čajne žličice soli)
- izbaciti luk i dodati narezane šampinjone (narezati ih recimo 1 cm debelo) i mrvicu vode da ne zagori
- dodati pola žličice mljevene crvene paprike (slatke, može i ljute ali ne odgovaram za posljedice tongue ) i promiješati
- neka se to kuha na laganoj vatri (recimo pola od maksimuma koji imate na štednjaku) dok gljive ne puste sok
- dodati jednu veliku žlicu koncentrata paradajza u te gljive i po potrebi još malo posoliti ako nije dovoljno slano i nek se kuha dok gljive skroz ne omekane
- ako se previše zgusne dodati malo vode (gustoću odredite po vlastitoj želji)

- u drugom loncu skuhati rozi krumpir u kori (kuha se oko 45 min do 1h), oguliti ga, narezati na kockice i ubaciti među gljive kad su gotove

dobar tek Smile
[Vrh] Go down
baba s kolačima
Moderatorica
baba s kolačima


Posts : 273
Join date : 25.04.2009
Lokacija : u tramvaju, na placu ili kod doktora

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptysub svi 30, 2009 7:27 am

Super, radila sam to. Bila sam danas s majkom u šumi al kako nije padala kiša u Samoboru našla sam samo 2 vrganja, ali i to će bit ok s jajima Very Happy al da imam više napravila bih po tvom receptu, samo s malo octa iliti na kiselo.
[Vrh] Go down
aaaa




Posts : 178
Join date : 10.05.2009

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptysub svi 30, 2009 7:29 am

da i to je dobra ideja Smile
[Vrh] Go down
Erzsebet
Lesbian Vampire
Erzsebet


Posts : 553
Join date : 25.04.2009
Dob : 35
Lokacija : Zagreb

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptysub svi 30, 2009 9:19 am

Ja ne volim kuhat, ali volim slatko. Laughing Slobodno me možete uposliti kao degustatora vaših kolača Laughing (pogotovo čokoladnih)
[Vrh] Go down
aaaa




Posts : 178
Join date : 10.05.2009

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptysub svi 30, 2009 9:27 am

Jesi li sigurna što želiš? Ti kolači su kao droga jednom kad ih probaš nema više povratka.... banana dance
[Vrh] Go down
She Glows In The Dark

She Glows In The Dark


Posts : 68
Join date : 03.05.2009
Dob : 37
Lokacija : pored jezera :)

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptyned svi 31, 2009 6:15 am

Evo sad jedan receptić za sve curke koje vole jesti konkretno jer eto možda rade na baušteli Smile jako fino ali to rijetko jedem jer je dosta zasitno i teško...
dakle treba vam:
1 jaje
1 veća šalica glatkog brašna (šalica u kojoj se poslužuje nescafe recimo Smile)
1 veća šalica mlijeka
prstohvat soli
4-5 kobasa(ako vam je to preteško mogu biti i hrenovke ili roštilj kobase ili vegi kobase)
malo putra(jedan listić)

zagrijte pećnicu na 200 stupnjeva i namažite manji protvan (ili vatrostalnu zdjelu) rastopljenim maslacem.u posudu posložite kobase jednu do druge ali malo razmaknute.Pecite ih dok ne budu polu pečene.
Za to vrijeme u jednoj posudi dobro izmješajte mlijeko,brašno,jaje i sol(možete dodati još i druge začine koje volite).Smjesa treba biti gustoće kao za palačinke.Tu smjesu stavite na pola sata u frižider.
Kad kobase budu polu pečene pojačajte pećnicu na 260 i čim se zagrije na tu temperaturu izvadite posudu s kobasama van,prelijte ih smjesom iz frižidera i pecite još 40-ak minuta.Voila!
Ja tu kombinaciju ponekad radim i sa brokulama ili nasjeckanom pancetom i sirom,može se zapravo sa bilo čime raditi.Uz to jedem zelenu salaticu alien
Dobar tek thumbs up
[Vrh] Go down
fit

fit


Posts : 30
Join date : 26.04.2009
Dob : 37
Lokacija : du

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptyuto lip 02, 2009 3:56 am

ja samo volim jest kolace, pecenje prepustam drugima Laughing
[Vrh] Go down
Flavor

Flavor


Posts : 10
Join date : 29.05.2009
Dob : 44

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptyuto lip 02, 2009 12:25 pm

Ej ekipa Smile...
Kupila sam divne mirisne jagode i idem šefici raditi tortu za rođendan - postam sliku kad bude gotova Smile.
[Vrh] Go down
aaaa




Posts : 178
Join date : 10.05.2009

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptysri lip 03, 2009 6:16 am

Flavor je napisao/la:
Ej ekipa Smile...
Kupila sam divne mirisne jagode i idem šefici raditi tortu za rođendan - postam sliku kad bude gotova Smile.


radiš šefici tortu za rođendan?!... to mora da je ili jaako dobra šefica ili neka velika kučka... tongue
[Vrh] Go down
Flavor

Flavor


Posts : 10
Join date : 29.05.2009
Dob : 44

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptysri lip 03, 2009 6:22 am

Šefica je super i bila je totalno oduševljena - sliku postam kad dođem doma Smile.
[Vrh] Go down
nivescelzijus
Droca s pedigreom
nivescelzijus


Posts : 362
Join date : 07.05.2009
Dob : 36
Lokacija : Zagreb

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptysri lis 21, 2009 2:35 pm

ja bi recept za neke slane muffine
[Vrh] Go down
Frida_Kahlo

Frida_Kahlo


Posts : 18
Join date : 13.04.2010
Lokacija : u mislima

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptysub tra 17, 2010 2:18 am

HOBOTNICA NA BOSANSKI NACIN




Za ljubitelje morske hrane...

Sastojci

1 malo janje (do 15 kg )

1 veca hobotnica (cca 2 kg )

krompir ( 1-2 kg)

Priprema:

Dok se janje vrti na raznju, hobotnica se kuha sa krompirima u puno vode i
soli.
Kad je hobotnica gotova, a janje ispeceno, izvade se krompiri,voda prolije,
a hobotnica isjecka na sitne, sitne komade .......
I baci mackama .

Janje servirati na toplim tanjirima sa salatom po zelji.... I ako je
moguce posluziti hladnu pivu.

Prijatno!

Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Anna

Anna


Posts : 47
Join date : 09.06.2010

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptysub lip 26, 2010 4:26 pm

Znam kuhati ali više volim peći kolače. Specijalitet mi je čokoladna torta.
[Vrh] Go down
Anna

Anna


Posts : 47
Join date : 09.06.2010

Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Emptyned kol 08, 2010 3:24 pm

Čokoladna torta

Biskvit:

3 jaja
6 žlica šećera
ovo dobro umutiti, smanjiti brzinu miksera pa dodati
3 žlice ulja
3 žlice mlijeka
dodati iduće pa još jedna vrtnja miksera i ugasiti
½ praška za pecivo
3 žlica brašna
2 žlice kakao prah kraš (poželjno prosijati kakao)
1 žlica čokolade u prahu
trebaju se ispeći 3 biskvita

ps: ja to povećam za 3 i ispečem 2 koja razrežem po pola

Krema:

½ vrhnja za kuhanje
par minuta ukuhati pa dodati
3 mliječne čokolade
3 čokolade za kuhanje
½ margarina
miješati dok se ne spoji u gustu smjesu

također raspodijeliti na 3 dijela
ps: ako se peku 2 biskvita razrezana na pola 4 dijela


Zaljev:

mlijeko, rum

svaki biskvit se poprska prije izlijevanja kreme

Puno je ukusnija kada je hladna Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kuhanje, kolači Empty
PostajNaslov: Re: Kuhanje, kolači   Kuhanje, kolači Empty

[Vrh] Go down
 
Kuhanje, kolači
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Lipstick forum :: Hobiji, interesi, rekreacija...-
Forum(o)Bir: